Universal Transport na biegach

Jedną z głównych atrakcji dla biegaczy we Wschodniej Westfalii jest paderborński Bieg Wielkanocny.

Ulubiona impreza sportowa odbyła się w tej wiosny już po raz 72. Na starcie tego najstarszego niemieckiego biegu ulicznego pojawiło się prawie 12 000 uczestników startujących w siedmiu różnych zawodach. W Wielką Sobotę na starcie i na mecie jak też na trasie biegu można było zobaczyć również 13 zawodników w koszulkach Universal Transport.

Bieg na 10 kilometrów ukończyły z świetnym czasem dwie nasze biegaczki, Shari Ebener i Laura Sepke, obie na dobrych miejscach. Duża część naszej drużyny, łącznie 11 biegaczek i biegaczy, wzięła udział w biegu na 5 kilometrów na trasie Paderborn-Lippstadt-Lotnisko. Szczególnie dobrze wypadł tu Hendrik Hoppe, który, osiągając czas 23 minuty i 27 sekund, dotarł na metę na 221 miejscu, czyli znalazł się wśród pierwszych 250 spośród 2.837 startujących. W klasyfikacji Pucharu Firm „IKK-Classic-Firmencup” ten pracownik UT zajął nawet 60 miejsce na 419 zawodników.

Ta renomowana impreza sportowa, której towarzyszą targi sportu i witalności, oprawa muzyczna i food trucki, w przyszłe święta wielkanocne na pewno znowu przyciągnie rzesze fanów biegania. I na pewno znowu pojawią się tam pracownicy Universal Transport pokazując swoją motywację, siłę woli, wytrwałość i sprawność.

Wróć