zamknij

Energia odnawialna

Ponieważ energia odnawialna już
teraz gra pierwsze skrzypce

Od niepamiętnych czasów ludzie wykorzystują siłę wiatru i energię wiatrową. Kiedyś w młynach wiatrakowych. Dzisiaj w elektrowniach wiatrakowych. My z Universal Transport wyspecjalizowaliśmy się w logistyce transportu ładunków nienormatywnych w zakresie elektrowni wiatrowych. Jak Europa długa i szeroka jesteśmy sprawdzonym renomowanym partnerem znanych przedsiębiorstw z branży energii wiatrowej.

Dla każdego elementu odpowiedni pojazd

Logistyka transportu wirników silników wiatrowych stawia całkiem szczególne wymagania. Nasz park samochodowy jest idealnie dostosowany do potrzeb transportu elektrowni wiatrowych. Łopaty wirnika, maszynownie i sekcje wieży są zwykle do odbioru w różnych miejscach. Dla każdego elementu elektrowni wiatrowej mamy odpowiedni pojazd.

Specjalista od łopat wirnika

Dla każdego komponentu elektrowni wiatrowej oferujemy odpowiednie rozwiązanie transportowe w zakresie logistyki transportu ładunków nienormatywnych. Szczególnie przy transporcie ponadgabarytowych łopat wirnika niezbędne są duże umiejętności jak też pomysłowość, a takie cechy posiadają nasi wykwalifikowani kierowcy.
Nie bez znaczenia jest też w tym przypadku gruntowne rozpoznanie trasy przed transportem. Nasz personel techniczny wyszkolony do pracy w terenie bada przed każdym transportem całą trasę i określa działania niezbędne do sprawnego przeprowadzenia transportu. I w tym przypadku nie tracimy z oczu alternatyw, czyli drogi wodnej lub kolejowej.

Wysoko w górę przy
transporcie łopat wirnika dla
elektrowni wiatrowej

Innowacyjne myślenie  w energii wiatrowej i logistyce transportu jest bardzo istotne. Przykład: przed wjazdem do pewnej wsi ze zbyt ciasnymi zakrętami zorganizowaliśmy naprędce żurawie samochodowe, na których zawieszono  łopaty wirnikowe, które w ten sposób zostały przewiezione przez całą miejscowość. Z szybkością wiatru nasi menadżerowie projektu, kierowcy i piloci transportu podejmą każde wyzwanie logistyczne. Aby elektrownie wiatrowe bezpiecznie dotarły do celu, czyli do farmy wiatrowej. Między innymi dlatego stworzyliśmy możliwość transportu łopat wirnika na pojazdach typu „Nachläufer”, aby lepiej przystosować się do wymagań związanych z transportem na naszych drogach i z przyszłymi wymiarami w energetyce wiatrowej.

Mają Państwo pytania odnośnie do logistyki transportu wirników silników wiatrowych? Tchniemy nowy wiatr w Państwa projekt! Zapraszamy do kontaktu z nami.

Heavy News

NOWOŚCI I PROJEKTY WYKONANE PRZEZ ENERGIA ODNAWIALNA

17. września 2018

Na sam koniec…

Grupa Universal Transport na targach WindEnergy w Hamburgu  W roku 2017 w Niemczech osiągnięto rekordowy przyrost mocy rzędu 5.300 MW głównie dzięki silnemu rynkowi lądowej…

czytaj więcej
15. grudnia 2017

Wysoko w górę z Universal Transport

Od dawna wiadomo, że elektrowni wiatrowych nie spotyka się wyłącznie w północnych regionach Niemiec. Jednakże producenci takich urządzeń muszą szukać nowych rozwiązań przy projektowaniu wiatraków,…

czytaj więcej

... don't worry, be heavy!

Universal Transport wykonuje transporty ciężkie i realizuje kompleksowe intermodalne projekty z zakresu transportu ładunków
nienormatywnych na lądzie wodzie i w powietrzu dla klientów z równych branż, np. z branży budowlanej, energii wiatrowej,
pojazdów szynowych oraz budowy maszyn i urządzeń – i to na całym świecie!

Universal Transport.
Państwa silny partner w
zakresie logistyki transportu
ładunków nienormatywnych.

Transport ciężarowy to perfekcyjna kompozycja. Universal Transport należy to tych przedsiębiorstw, które nadają ton w branży logistyki transportu ładunków nienormatywnych. Nasze przedsiębiorstwo transportu ciężarowego realizuje w całej Europie codziennie ponad 300 zleceń na przewóz ładunków o długości ponad 50 metrów i ciężarze ponad 100 ton.

Ponad 65-letnie doświadczenie oraz specjalizacja w branży budowlanej, energii odnawialnej, pojazdów szynowych, budowy maszyn i urządzeń dla przemysłu jak też branży pojazdów wielkogabarytowych, silosowych i lotnictwa gwarantują sprawne wykonanie każdego zamówienia.

Jak w orkiestrze: dzięki grze zespołowej w takt muzyki powstaje melodia. Profesjonalne zarządzanie projektem towarzyszy transportowi od początku do końca. Indywidualne planowanie, obliczanie, uzyskiwanie pozwoleń to praca, jaką trzeba wykonać przed samym transportem. Transport wykonuje wykwalifikowany personel składający się z kierowców i pilotów transportu. Przy czym zawsze szukamy najsensowniejszego rozwiązania. Nie myślimy tylko o klasycznym środku transportu, czyli samochodzie ciężarowym, lecz bierzemy pod uwagę inne rozwiązania – sensowną alternatywą jest często transport kolejowy lub wodny.