zamknij
15. grudnia 2020

Grupa Universal Transport wspiera akcję „Owocowy alarm”

Więcej samostanowienia i radości życia dla dzieci chorych na raka – ni mniej ni więcej, tylko tyle chciałaby osiągnąć akcja „Owocowy alarm”. Universal Transport wspiera projekt pomocy dzieciom chorym na nowotwory. W grudniu Holger Dechant przekazał Elizie Schilling z Owocowego alarmu hojną darowiznę. Raz w tygodniu wolontariusze odwiedzają ze swoimi mobilnymi barami koktajlowymi dziecięce oddziały onkologiczne w całych Niemczech. Z najróżniejszych soków, nektarów i syropów owocowych tworzy się kolorowe i aromatyczne koktajle owocowe, które dzieci i młodzież mogą same miksować, albo przynajmniej zestawiać wedle swoich życzeń. Idea, która się za tym kryje, polega na tym, by dać młodym ludziom dotkniętym ciężką chorobą możliwość większej aktywności, decydowania o sobie i radości życia w szarej szpitalnej codzienności.

Również czasie pandemii ludzie zaangażowani w akcję mają pomysły, jak sprawić, by mali pacjenci mogli myśleć o czymś innym, niż choroba, na przykład transmisje internetowe na żywo, podczas których przed szpitalem pod kierunkiem młodych pacjentów przyrządza się koktajle, które potem przynoszone są na oddział, albo mobilne walizki koktajlowe zawierające wszystkie niezbędne składniki do samodzielnego przyrządzenia koktajlu.

„Ten projekt idealnie do nas pasuje. Dzięki niemu możemy przyczynić się do tego, by na twarzach chorych dzieci pojawił się uśmiech. Działamy nie tylko w regionie Paderborn, gdzie mamy swoje korzenie i główną siedzibę, ale również na terenie całych Niemiec, gdyż nasze oddziały obsługują wszystkie regiony naszego kraju”, mówi prezes UT Holger Dechant. Eliza Schilling cieszy się: „Zaangażowanie Universal Transport pomaga nam wnieść trochę pozytywnej energii na dziecięce oddziały onkologiczne.”

Aktualnie alarm owocowy jest stałym punktem programu na 31 dziecięcych oddziałach onkologicznych w Niemczech. W programie biorą udział 32 ośmioosobowe zespoły wolontariuszy ze wszystkich grup wiekowych. Inicjatorzy i pomocnicy dokładają wszelkich starań, by dotrzeć do wszystkich ponad 50 dziecięcych oddziałów onkologicznych w całych Niemczech. W perspektywie planuje się rozszerzenie akcji na sąsiednie kraje. Universal Transport będzie wspierać ten projekt również w przyszłości.

Źródło obrazu: Owocowy alarm

<< powrót do przeglądu
>> Wyświetl następna widomość