zamknij
9. grudnia 2019

Jak co roku Universal Transport przywozi najsłynniejszą berlińską choinkę bożonarodzeniową

Święta Bożego Narodzenia mogą już nadchodzić! Od końca listopada najsłynniejsza choinka bożonarodzeniowa Berlina stoi już na swoim miejscu, czyli na środku Placu Paryskiego pod Bramą Brandenburską.  Odpowiedzialny za punktualne dostarczenie choinki był również w tym roku Universal Transport.

W poniedziałek, 25 listopada, samochód z 17,5-metrową i 4,5 tonową jodłą olbrzymią (abies grandis) pochodzącą z Lasu Turyńskiego dotarł do miejsca przeznaczenia, czyli do serca stolicy. Aby pokonać trzystukilometrową trasę z turyńskiego Birkenhügel, dzielnicy gminy Rosenthal am Rennsteig, nasi fachowcy potrzebowali zaledwie czterech godzin.  Już dwa dni wcześniej to 50-letnie drzewo zostało sprawnie i fachowo zabezpieczone na niskiej naczepie.

„Aby jodła mogła później lśnić w całej okazałości swego stożkowego kształtu i pięknych igieł, i by pęd powietrza podczas transportu nie poczynił żadnych szkód, fachowcy naszego partnera „Tannen-Wulf” dokładnie obwiązali jej konary.  Ponieważ wymagało to trochę czasu, choinkę załadowano już w sobotę”, wyjaśnia Lars Radzik, pracownik służb technicznych Universal Transport.

Od wielu lat jest on odpowiedzialny za transport imponujących swoją wielkością choinek bożonarodzeniowych na różne jarmarki bożonarodzeniowe w Turyngii, jak też za transport najsłynniejszej choinki do stolicy.   Pan Radzik mówi o tym tak:  „Każdego roku na nowo wypełnia mnie duma, że  jestem współodpowiedzialny za wydarzenie, które otwiera okres świąt Bożego Narodzenia, czyli za umieszczenie tego symbolu świąt na tym historycznym i znanym placu pod Bramą Brandenburską.

<< powrót do przeglądu
>> Wyświetl następna widomość